Dimak Logo TR
www.dimakfiredoors.com
Dimak Logo TR
www.dimakfiredoors.com
Dimak Logo TR
www.dimakfiredoors.com

Endüstriyel Yangın Kapıları

  1. Ana Sayfa
  2. /
  3. Endüstriyel Yangın Kapıları

Dimak Endüstriyel Yangın Kapıları fabrika, depo, antrepo, büyük hacimli tesisler, askeri tesisler, kimya tesisleri, santraller gibi geniş açıklıkların bulunduğu ve yangın riski olan alanları kapatmada, tesis içerisindeki bölümler arası yangın geçişini engellemede kullanılan, EI60 sertifikalı seksiyonel yangın kapılarıdır.

Dimak en son teknoloji ürünü makinelerle ürettiği endüstriyel yangın kapılarını, Batı ve Kuzey Avrupa başta olmak üzere tüm dünyaya ihraç etmektedir. Esnek üretim sistemi sayesinde çok çeşitli ebatlarda ve farklı bina mimarilerine uygun seksiyonel yangın kapıları üretebilmektedir. Kuzey Avrupa‘daki laboratuvarlarda testi gerçekleştirilen kapıların ebatlarının büyüklüğü sebebiyle, çok geniş ve yüksek kapılarda bile sertifikalar geçerliliğini korumaktadır.

Günümüzde yangın güvenlik yönetmelikleri sıkılaştırılmış ve bu kapıların kullanım alanları daha da genişletilmiştir. Yangının yayılmasını engellemesi sebebiyle, bu tür kapılar yönetmeliklerle beraber, risk düşüren bir unsur olarak sigorta firmaları tarafından da talep edilmektedir. Dimak’ın ürettiği kapılar yangın özellikleri dışında, yoğun kullanıma uygunluklarıyla da emsalsizdir.

Seksiyonel Yangın Kapısı Özellikleri

  • EI60 sertifikalı (laboratuarda teste tabi tutulmuştur).
  • Büyük ebatlarda uygulanabilirler.
  • Yoğun kullanıma uygundurlar.
  • Özel dizaynı sebebiyle emsallerine kıyasla panelleri daha hafiftir.
  • Paslanmaz çelik panel kaplama ve ray opsiyonu mevcuttur.
  • Güçlü ve dayanıklı panel yapısına sahiptir.
  • ATEX 137-patlamaya müsait ortamlarda ve sıvı bariyeriyle beraber uygulanabilirdir.

Seksiyonel yangın kapıları fabrika ve depolarda olası bir yangın durumunda yangının yayılmasını engellemekle beraber, forklift ve personel geçişine imkan sağlamakta, böylece mekanın yangın güvenliğine katkıda bulunarak iş akışını da etkilememektedir. Dimak Seksiyonel Yangın Kapılarının bulunduğu mekanlarda can ve mal güvenliği artmakta, yangında fabrika veya deponun tamamıyla yanması engellenmektedir. Böylece, firma hem yangını az hasarla atlatarak tekrar üretime dönebilmekte, hem de sigorta şirketlerine daha düşük prim ödeyerek maddi katkı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın
Translate »
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram