Dimak Logo TR
www.dimakfiredoors.com
Dimak Logo TR
www.dimakfiredoors.com
Dimak Logo TR
www.dimakfiredoors.com
Yangın Kapısı Fiyatları
 1. Ana Sayfa
 2. /
 3. Blog
 4. /
 5. Genel
 6. /
 7. Yangın Kapısı Fiyatları

Yangın Kapısı Fiyatları

Kasa, kanat, menteşeler, kilit, kol ve fitil yangın kapısı ana bileşenleridir. Bu bileşenler, yangına dayanıklı çelik kapının bir laboratuarda sertifika testinin yapılabilmesi için minimum gerekliliklerdir. Bazı projelerde gereksinimler standart olsa da, çoğu durumda yangın kapıları, talep listesindeki ekstralar nedeniyle daha karmaşık ve özelleştirilmiş hale gelir.

Yangın kapısı fiyatları, projelerin özel taleplerine göre oluşturulur. Yangına dayanıklı çelik kapı fiyatını etkileyen faktörlerden bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Yangın kapısının büyüklüğü
 • Yangın kapısının tek kanatlı veya çift kanatlı olması
 • Çift kanatlı yangın kapısındaki kanatların enleri
 • Yangın kapısının rengi
 • Yangın kapısının yangına dayanım süresi
 • Yangın kapısının yarım kasa veya tam kasa olması
 • Talep edilen aksesuarlar
  • Her iki tarafta kol + kilit
  • Panik bar / kol + kilit
  • Çift kanatlı ise her kanatta istenen aksesuarlar
  • Yangına dayanıklı pencere ve boyutu
  • Menfez
  • Kapı kapatıcı
  • Kapı tutucu
  • Elektrikli kilit karşılığı
  • Çift kanatlı kapılar için koordinatör
  • Hava sızdırmazlık fitilleri

Elbette bu kadar çok seçenek için bir fiyat seviyesi vermek zor. Basit tutalım ve aşağıdaki özelliklere sahip standart çelik yangın kapısı hakkında konuşalım:

 • 900x2050 mm duvar açıklığı
 • 90 dakika yangına dayanım süresi
 • Yarım kasa / çift yönlü
 • RAL 9002 toz boya
 • Yaylı menteşe
 • Panik bar + kilit + kol

Böyle bir yangın kapısının fabrika fiyatı üreticiden üreticiye değiştiği gibi piyasada böyle bir yangın kapısının fiyatı da değişiklik gösterebilmektedir.

Siz de yangın kapısı fiyatları hakkında bilgi almak için sayfanın altında bulunan formu doldurarak yorum bırakabilirsiniz.


 1. Binamıza 40 adet standart ölçülerde yangın kapısı gereklidir montaj dahil fiat almak istiyorum

 2. Merhabalar aşağıdaki özelliklerde yangına dayanıklı sertifikalı kapılara ihtiyacımız vardır. Mail adresime teklif gönderebilir misiniz? 1 Çelik kapı Genişlik 100cm Yükseklik…

 3. Merhaba, mimari projelerimizde kullanılmak üzere, köşe sac kasa profilli kapı detayını gönderebilir misiniz? dwg olarak incelemek istiyoruz. Filiz Doğan Kar


Peki, yangın kapısı fiyatları neden farklılık gösterir?

Bu fiyat farkının arkasındaki faktörlere göz atalım:

 1. Kalite
  • Kapının Tasarım Kalitesi: Yangın kapısı profesyonel mühendislik bakış açısıyla tasarlanmamışsa - kapının yangın anında davranışı, uzun süreli kullanım ve üretim süreçleri dikkate alınmıyorsa - bu kapı asla “yüksek kaliteli” olarak nitelendirilemez. Tasarım mühendislerinin yaptığı en büyük hatalardan biri, yangın testi sonuçlarına karşı kapının mukavemetinden ödün vermektir. Birçok Avrupalı ​​üretici bu endişe nedeniyle zayıf kapılar üretmektedir. Bu tasarım tercihleri, kullanım yoğunluğuna bağlı olarak 1-2 yılda bir değiştirilmesi gereken zayıf yangın kapılarına neden olur.
  • Ham Madde Kalitesi: Hammadde seçiminde düşük maliyet tercihleri ​​her zaman yangın kapısının kalitesini düşürür. Temel bir örnek, galvanizli çelik yerine normal çelik kullanılmasıdır ve bu da yangın kapılarının korozyon direncini olumsuz etkiler. Kaplamalarda kullanılan düşük maliyetli epoksi polyester toz boyalar da yangın kapılarının UV direncini azaltır ve zamanla solmalarına sebep olur.
  • Üretim Kalitesi: Üretimde yüksek teknoloji ekipman ve makine kullanılmadıkça, nihai ürün asla yüksek kalitede olmayacaktır.
  • Aksesuarların Kalitesi: Kullanılan aksesuarlar (kollar, kilitler, panik barlar vb.) ürünün maliyetini artıran önemli unsurlardır. Bu nedenle, satın alma kararı vermeden önce yangın kapısı aksesuarlarının kalitesi dikkate alınmalıdır. Ayrıca aksesuarların kalitesi, yangın kapısının uzun vadedeki performansını etkiler.
  • Ambalaj Kalitesi: Paketleme kalitesi, yürütülen projenin toplam kalitesine etki eder; fiyatlandırmada da bir faktördür.
 2. Sertifikasyon: Farklı yangın dayanım sürelerine sahip kapıların farklı fiyatları olabilir. Örnek olarak 120 dakika yangına dayanım süresine sahip bir yangın kapısının fiyatı, 60 dakika yangına dayanım süresine sahip bir kapının fiyatından daha yüksektir.
 3. Sertifikaya Göre Üretim: Maalesef piyasadaki bazı yangın kapıları, maliyetle ilgili endişeler nedeniyle test edilen kapıların özelliklerine göre üretilmemektedir.
 4. Üretim Teknolojisi: Son teknoloji CNC makinelerle üretilen yangın kapıları, geleneksel makinelerde üretilen yangın kapılarına göre maliyet avantajlarına sahiptir.
 5. Pazarlama Stratejisi: Tanınmış yangın kapısı üreticileri, fiyatlandırmada her zaman kendi markalarından yararlanırlar ve sonuç olarak ürünleri genellikle aşırı fiyatlandırılır. Fiyatları, ürünün gerçek değerini yansıtmaz.

Yukarıdaki açıklamalar ışığında rahatlıkla söyleyebiliriz ki farklı yangın kapıları arasındaki fiyat farkı normaldir. Fakat yüksek kaliteli yangına dayanıklı çelik kapı için en yüksek fiyatı ödemeli miyiz?

Kesinlikle hayır!

Doğru satın alma kararı, yüksek Kalite / Fiyat oranına sahip yangına dayanıklı kapı markalarından birini seçmek olacaktır.

Elbette kapı işinde uzman olmayan bir karar verici için bu oranı belirlemek kolay değildir.

Bir sonraki blog yazımızda sizlere yangın kapısı satın almaya karar vermeden önce kapı firmalarına sormanız gereken soruları listeleyeceğiz.

Son olarak, Dimak yangın kapılarının, Kalite / Fiyat oranı değerlendirildiğinde, yangına dayanıklı kapı markaları listesinin başında yer aldığından emin olmanızı isteriz. Sebepleri başka bir blog yazımızda açıklayacağız.

"DOĞRU KARAR VERMEK İSTİYORSANIZ, DOĞRU BİLGİLERE SAHİP OLMANIZ GEREKİR."

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 comments on “Yangın Kapısı Fiyatları”

 1. Binamıza 40 adet standart ölçülerde yangın kapısı gereklidir montaj dahil fiat almak istiyorum

 2. Merhabalar aşağıdaki özelliklerde yangına dayanıklı sertifikalı kapılara ihtiyacımız vardır.

  Mail adresime teklif gönderebilir misiniz?

  1 Çelik kapı Genişlik 100cm Yükseklik 200cm panikbar kilit dıştan kilitleme özellikli 6 adet
  2 Çelik kapı Genişlik 100cm Yükseklik 200cm panikbarlı şifreli otomatik karşılıklı 2 adet
  3 Çelik kapı Genişlik 120cm Yükseklik 250cm panikbarlı şifreli otomatik karşılıklı 3 adet
  4 Çelik kapı Genişlik 120cm Yükseklik 250cm panikbarlı dıştan kilitleme özellikli 2 adet

 3. Yangın kapısı fiyatı alabilirmiyim?
  920×2010 mm kapı genişliği
  90 dakika yangına dayanım süresi
  Yarım kasa / Tek Yönlü
  Yaylı menteşe
  Panik bar + kilit + kol

 4. 160*220*24 CIFT ACILIR YANDIN KAPISI FIYATI ALABILIRMIYIM.
  2 adet tesekkur ederım

  1. Merhaba Kemal Bey.

   E-posta ile geri dönüş yapılmıştır.

   Saygılarımızla.

Translate »
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram