Dimak Logo TR
www.dimakfiredoors.com
Dimak Logo TR
www.dimakfiredoors.com
Dimak Logo TR
www.dimakfiredoors.com
Şaft Kapağı Nedir?
  1. Ana Sayfa
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Genel
  6. /
  7. Şaft Kapağı Nedir?

Şaft Kapağı Nedir?

Binalarda yangın güvenliğini sağlamak içi kullanılan çok sayıda ısıya dayanıklı sistem bulunmaktadır. Acil çıkış kapıları ve yangın merdivenlerinin yanı sıra elektrik ve mekanik tesisatlarını korumak ve buradaki tehlikeleri dışarıya yansıtmayı önlemek amacı ile kullanılan kapaklara şaft kapağı denir.   

Şaft kapağı, binalardaki elektrik ve mekanik tesisatlarınızı güvenli ve dekoratif bir şekilde gizleyerek koruma imkanı sağlar. Olası bir yangın anında tesisat şaftları baca etkisi yaparak yangının üst zonlara hızlıca ilerlemesine sebep olurken, tesisat şaft kapağı kullanımı gerek mahalde oluşan yangınların tesisatlara, gerekse tesisat şaftlarında oluşabilecek yangınların kullanım mahallerine ulaşmasını engeller. Sabit dış çerçevesi ve hareketli iç çerçevesi, eğilme ve burkulmaya mukavemetli galvaniz malzemeden imal edilmektedir.

Yangına dayanıklı şaft kapağı tüm fonksiyonelliğinin yanısıra, 90 dakika boyunca yangının yayılma alanını en az seviyede tutar ve  insanların güvenli bölgelere kaçışını sağlar. Duman ve ısı, yangında zarar veren iki temel unsurdur ve şaft kapağı bu unsurlara maruz kalınmasına izin vermez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram