Dimak Logo TR
www.dimakfiredoors.com
Dimak Logo TR
www.dimakfiredoors.com
Dimak Logo TR
www.dimakfiredoors.com
Yangın Kapısının Artan Önemi
  1. Ana Sayfa
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Genel
  6. /
  7. Yangın Kapısının Artan Önemi

Yangın Kapısının Artan Önemi

Yüksek yapıların tercih edilmesi bina güvenliğine daha fazla dikkat edilmesi hususunu gündeme getirmiştir. Yangın ve deprem yüksek yapılarda en çok korkulan tehlikeli durumların başında gelmektedir. Tehlikeli alanların kontrol altında tutulabilmesi ve binaların yangına direnci hayati önem taşımaktadır.

Yüksek yapılarda bina tasarımı çok önemli bir rol oynamaktadır çünkü yangının kontrol altına alınabilmesi bu tasarıma bağlıdır. Yangını diğer noktalara taşımayacak şekilde tasarlanan binalar bu anlamda daha güvenlidir. Bu bina güvenliğini sağlayan en önemli unsur olarak yangın kapıları gösterilebilir. Yangın kapıları tehlikeli durumlarda tehlikeli alanlar ile güvenli alan arasında barikat oluşturan ve yüksek ısıya dayanıklı olan kapılardır.

Dimak Kapı, Avrupa ve TSE standartlarına uygun yangın kapıları üretmektedir. Dimak Yangın Kapısı, EN 1634-1 normuna göre laboratuvar ortamında gerçek fırınlarda test edilmiştir. Yangın kapısı alınırken dikkat edilmesi gereken noktalar güvenlik testleri ve güvenlik standartlarına uygun üretimdir. Standart ölçü ve özelliklerin yanında, talebe göre istenilen özellik, ebat ve aksesuarlarla da üretilebilen Dimak Yangın Kapıları ile olası can ve mal kaybının önüne geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram