Dimak Logo TR
www.dimakfiredoors.com
Dimak Logo TR
www.dimakfiredoors.com
Dimak Logo TR
www.dimakfiredoors.com
Tam Kasa Yangın Kapısı
  1. Ana Sayfa
  2. /
  3. Blog
  4. /
  5. Genel
  6. /
  7. Tam Kasa Yangın Kapısı

Tam Kasa Yangın Kapısı

Yangının yayılmasını önleme noktasında yarım kasa ile tam kasa yangın kapıları arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Her iki türdeki yangın kapısı da sahip oldukları yangın dayanım sertifikasına göre yangına dayanıklılık gösterir. Peki bu durumda neden yarım kasa yangın kapısı ve tam kasa yangın kapısı ayrımı var? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Yarım kasa yangın kapıları standart üretime uygun olan kapılardır. Bunun sebebi de üretimde duvar kalınlığı faktörünün bulunmamasıdır. Başka bir deyişle yarım kasa yangın kapısı üretimi duvar kalınlığından bağımsız olarak yapılmaktadır. Bu da üretimde standartlaşma ve daha hızlı bir şekilde üretim ve teslimat olanağı sağlamaktadır.

Tam kasa yangın kapılarının üretiminde duvar kalınlığı önemli bir faktör olduğundan standart üretime uygun değillerdir. Hem ekstra kapatma profili kullanılması hem de standart dışı bir üretim yapılması sebebiyle tam kasa yangın kapısı üretiminde ekstra bir maliyet söz konusu olmaktadır. Yapılacak duvar düzenlemelerini ektra kapatma profilleri ile kapatan tam kasa yangın kapıları inşaat firmaları için daha pratik olmakta ve inşaat tamamlama sürecini hızlandıran bir durum ortaya çıkarmaktadır. Kullanılan kapatma profili estetik açıdan güzel bir görünüm oluşturduğu gibi yangın kapısı çevresinde bulunan duvarlara çarpma sonucu oluşabilecek hasarları da önlemektedir. 

Gözünüzde daha kolay canlanması bakımından tam kasa yangın kapılarında kullanılan ekstra kapatma profillerini pencerelerde kullanılan pervazlara benzetebiliriz.

Özellikle Türkiye’de mimarlar ve mühendisler tarafından tercih edilen tam kasa yangın kapıları tüm duvarı kaplayacak şekilde ekstra kasa profilleri ile Dimak tarafından üretilebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram